ilan ver
Özel Gül Şefkat Anaokulu - Başakşehir, İstanbul

Firma Hakkında

OKULUMUZDA YEMEKLERİMİZE TEREYAĞI VE ZEYTİNYAĞI DIŞINDA YAĞ KULLANILMAMAKTADIR !

Gül ŞEFKAT ANAOKULU, Davranış Bilimci, eğitimci Zübeyde DAŞKIRAN tarafından 2007 yılında Başakşehirde kurulmuştur. Kuruluşundan bu yana, kurumun başında dört çocuk sahibi olan kurucusu Zübeyde DAŞKIRAN bulunmaktadır. Kaliteden ödün vermemek için, var olan şubelerini tek merkeze indirerek, tüm güç ve eforları, mevcut 4.Etap 2.Kısımda bulunan,Gül Şefkat Vadi Anaokuluna kanalize edilmiştir. 20 yılı aşkın bilgi ve tecrübe birikimi ve deneyimli kadrosuyla ŞEFKAT ailesi olarak çocuklarımızı, geleceğe güvenle taşıyabilmek için büyük bir gayret ve üretkenlik içindeyiz.

İnsan hayatında altın dönem dediğimiz,karakter ve kişiliğin oturduğu,beynin hızla büyüdüğü 3-6 yaş döneminde , anne çalışmasa dahi, anaokulu eğitimi her çocuğun hakkı ve kaçınılmazdır. Başakşehirimizde her geçen gün anaokullarının sayısının artması da bu bilincin yerleştiğinin bir göstergesidir.

Mehmet Akif ERSOY'un dediği gibi: Eğitim bir üçgende gerçekleşir."Ev ,okul ve mahalle." Bu veciz sözden yola çıkarak, Gül ŞEFKAT ailesi olarak üçgenin okul boyutunu, elinden ve dilinden emin olunan temiz bir toplumun inşası için, çocuklarımıza sabır ve şefkatle erdem yüklemek, akademik alt yapı eğitimi, kodlama dersleri, üretme  ruhunu aşılamak ve uyanık bir zekaya sahip olmaları için yola çıktık.

Eğitim üçgeninin diğer boyutu olan bilinçli aileyi oluşturmak için de, web sayfamızın blog bölümünde danışmanlık hizmeti (bilinçlendirme yazıları) verilmektedir.

09.00-16.00 saatleri arasında eğitim veren okulumuz,çalışan anneleri de düşünerek, 07.00-19.00 saatleri arasında çalışan anne çocukları için hizmet vermektedir.

Hayat oyundan ibaret değildir ancak, hayatta bir çok şey oyunla öğretilir gerçeğinden yola çıkarak ,eğitimin sıkmadan, eğlendirerek, sevgi ve şefkatle verilmesiyle kalıcılık sağladığı inancındayız.

Ziyaretçi defterine okulumuzla ilgili yazacağınız düşünce ve takdiriniz, azmimiz ve kalite çıtamızın yükselmesi açısından önemlidir.

Tüm hayırlı dileklerimizle

KALİTE POLİTİKAMIZ

Eğitim-öğretim faaliyetlerimizi M.E.B. genel ilke ve hedefleri doğrultusunda düzenleyerek, anaokulumuzu beklentilerin ötesine taşımak,çocuklarımızın sevgi ve güven içinde gelişimlerini desteklemek için doğru eğitim ortamları oluşturmak, çalışanların ve velilerimizin memnuniyetine önem vererek, daima hizmet kalitesini arttırmak ve üst seviyedeki hedefe ulaşmak için kalite yönetim sistemi şartlarına uymak ve sürekli iyileştirilmesini sağlamak kurumumuzun kalite politikasıdır.

KURUCU MÜDÜR

Zübeyde DAŞKIRAN

OKULUMUZA DAİR GENEL BİLGİLER

İLKLERİN ANAOKULUYUZ: Branşı davranış bilimleri olan gül ŞEFKAT Anaokulunun kurucusu Zübeyde DAŞKIRAN, her geçen gün yenilenen ve gelişen eğitim ve eğitim materyallerini araştırarak okulunun ilklerin adresi olmasını başarmıştır. Uluslararası ISO 9001 Kalite belgesini alarak bir ilke imza atmakla kalmayıp, Matematiğin çocuklar için kabus olduğu ülkemizde aritmetik zekayı aktive eden, Mental Aritmetik sistemini Başakşehir'e , Gül ŞEFKAT Anaokuluna getirerek yine bu konuda ilk olmanın gururunu yaşamaktadır. Okulumuzda Robotik Kodlama eğitiminin yanısıra, maliyetinin  yüksek olması nedeniyle, bir çok okulda verilmeyen Stem eğitimi de verilmektedir.

FİZİKİ ORTAM : Sınıflarımız geniş ve ferah olmakla beraber, duvarlar yarıya kadar gözü yormayacak renkte krem ahşap kaplanmıştır. Merdivenlerimiz dahil, yer zeminlerimiz anti bakteriel kaplama ile döşenmiştir. merdiven trabzanları, çocuklarımızın emniyeti için komple file giydirilmiştir. Her sınıfın wc si ayrıdır. Okulumuzun 600 metre kare bahçesi vardır. Bahçemizde Hayvanat bahçesi, şelale, botanik bahçe ve iki katlı çardak mevcuttur. Bahçemizde çocukların oyun alanlarının tamamı Merdivenler dahil kauçuk kaplamadır. Bahçe duvarları ise, çarpma riskine karşılık ahşap kaplamadır.

KONTENJAN  : Kalite çıtamızı korumak ve yükseltmek adına,kontenjanımız sınırlıdır. Eğitimde kalite ve güven,iletişim ve diyalogda ŞEFKAT ve merhameti önemseyen ebeveynlerin elini çabuk tutmasını tavsiye ediyoruz. Amacımız : Keyfiyetsiz kalabalıklar değil, ehil bir kadronun öncülüğünde konuşmasıyla,davranışıyla,duruşuyla geleceğe kaliteli bireyler yetiştirmektir.

OKUL SAATLERİ : Okulumuz sabah 07.00 - 19.30 saatleri arasında hizmet vermektedir.Ancak normal eğitim saatlerimiz 09.00 - 16.00 saatleri arasındadır.Devamsızlık günlerinde mutlaka okul,veli tarafından aranarak haberdar edilmelidir.Devamsızlık yapılan günler için okul aidatından kesinti yapılmaz. 07.00-19.00 saatlari arasında nöbet tutan iki öğretmen dışındaki diğer öğretmenlerimizin hepsi sabah 08.00-17.00 saatleri arasında okulda bulunmaktadırlar.

OKUL AİDATLARI : Okul aidatları (taksitli ödeme yapan velilerimiz için) her ayın 1 ila 5'i arasında yapılır.

SERVİSLERİMİZ : Servislerimizde her koltukta emniyet kemeri mevcuttur.Koltuklarımız sigortalıdır.Hostesimiz çocuklarımızın güvenliği için iniş ve binişlerde yardımcı olmaktadır. Batışehir, Ağaoğlu, Mahmut bey, Masko evleri, Kayaşehir, Deprem konutları, Oyakkent, Avrupa konutları, Fulya evleri, Ihlamur evleri,Güneş Park evleri, İkitelli, Güneşli, Göçmen Konutları, Halkalı ve Başakşehir'in tüm etaplarına servislerimiz mevcuttur.VELİLERİMİZ ÇOCUKLARININ SERVİSLERİNİ GPS İLE TAKİP EDEBİLECEKLERDİR.

Mutfak ve Yemek : Okulumuzda Sabah kahvaltısı, öğle yemeği ve ikindi kahvaltısı verilmektedir. Yemeklerimizin numuneleri çocuklarımızın emniyeti için 72 saat muhafaza edildikten sonra imha edilmektedir. Yemeklerimiz ve mutfağımız ISO 9001 denetmenleri Gıda mühendisi Irmak ARSLANCA ve Kimya Mühendisi Serdar KONAK bey tarafından periyodik olarak denetlenmektedir. Denetçilerimiz onay verip kaşelerini bastıktan sonra yemek listemiz uygulamaya konmaktadır. Kırmızı etlerimiz aile kasabımızdan,tavuklarımız ise bilinen ambalajlı markalardan seçilmektedir.Yemeklerimiz ve bitki çaylarımız yapılırken çeşme suyu kullanılmaz. Hazır yoğurt jelatin içerdiğinden, yoğurtlarımız Organik sütle okulumuzda mayalanmaktadır.

SAĞLIK : Çocuklarımızın kullanacakları ilaçlardan okul idaresi haberdar edilmeli, reçetesiz, doktor kaşesi olmayan ilaçların okulumuz tarafından verilmesi yasaktır. Hasta çocuklarımızın diğer çocuklarımıza hastalık (burun akıntısı,öksürük....) bulaştırmaması için okula gönderilmemeleri rica olunur.

BESLENME : Gül ŞEFKAT Anaokulumuzun yemekleri Okul Öncesi Eğitim veren kurumlar için hazırlanmış olan beslenme rehberinin ışığında hazırlanır. Mutfağımızda, sucuk, salam, sosis, meyve suyu, corn flakes, coco cops, kahvaltılık çikolata gibi içinde katkı ve koruyucu maddesi yoğun olan ürünler kullanılmamaktadır. Mutfağımızda hiç bir şekilde margarin kullanılmamaktadır. Tereyağı kullanılır. Patates kızartmalarımız, tavada değil fırında kızartılır. Kış mevsiminde kış, yaz mevsiminde yaz sebze ve meyveleri tüketilir. Yemek menüsü hazırlanırken, tüm çocuklarımızın ortak sevdikleri çeşitler seçilir.

ÖĞRETMENLERİMİZ : Sınıf Öğretmenlerimiz Üniversite mezunu ve yardımcı öğretmenlerimiz Meslek lisesi çocuk gelişimi ve değerler eğitimi öğretmenleridir. Halk eğitimden veya ismekten eğitici anne sertifikası almış herhangi bir kişi okulumuzda sınıf öğretmeni olarak çalışamaz. Çocuk gelişim mezunu olmakla beraber, öğretmenlerimizin deneyimli , karakter açısından sabır, şefkat ve merhamet hasletleri olması bizim önceliklerimiz arasındadır.

İNGİLİZCE : Türkçe sınıflarımızda Haftanın 5 günü tekrarlar dahil olmak üzere İngilizce ders verilmektedir.Ancak, İngiltere Cambridge Universty'in başakşehirde tek temsilcisi olduğumuz ingilizce bölümümüzün öğretmenleri yabancı olmakla beraber, o sınıfı tercih eden velilerimizin çocukları, anaokulu eğitimini ingilizce diliyle almaktadırlar. Dil sınıflarımız 12 kişiliktir.

GÜVENLİK : Okulumuzun sınıfları,giriş kapısı ve bahçemizde, emniyet için 24 saat kamera kayıt yapılmaktadır.

Firma Videoları

Firma henüz video eklememiş.

Firma İlan & Ürünler

Firma Henüz İlan Eklememiş.
Firma Henüz İlan Eklememiş.

Firma Yorumları

Henüz yorum yapılmamış, ilk siz yorumlamak isterseniz aşağıda bulunan formu kullanabilirsiniz.

Yorum Yazmak İstermisiniz?

Harita Konum

Başak Mah. Çeşminaz Sok. S-37 No 21 BAŞAKŞEHİR/ İSTANBUL

İstanbul / Başakşehir

Mesaj Formu

QR Code