ilan ver
COVID-19 hakkında

COVID-19 hakkında

Toplumun güvenliği ve sağlığı önceliğimiz 

 

Tüm dünya olarak zorlu bir dönemden geçiyoruz. ilanekle.net olarak bu zor günlerde toplumun güvenliğinin ve sağlığının önceliğimiz olduğunu bilmeni istiyoruz.

 

Dünya çapında, ekibimizin parçası olan her çalışanımız güvenliği ve sağlığı açısından şu anda evden çalışıyor. İhtiyacın olduğu konularda sana destek vermeye devam etmek için operasyonlarımızı sorunsuz ve güvenli bir şekilde sürdürüyoruz. 

 

COVID-19 nedeniyle arz-talep dengesi bozulan ürünleri kaldırıyoruz

 

Böyle dönemlerde insanların ihtiyaç duyduğu ürünlere eşit erişime sahip olması her zamankinden daha önemli. COVID-19 nedeniyle yüksek talep gören ürünlere eşit erişilebilirliği sınırlandırabilecek durumları engellemek amacıyla tıbbi yüz maskeleri, kolonya, el dezenfektanları, dezenfektan mendiller ve tuvalet kağıdı gibi ürünlerin satışını geçici olarak durduruyoruz. Ayrıca, yeni Koronavirüs (COVID-19) içeren ve virüse karşı herhangi bir tedavisi olduğunu vaat eden ilanları kaldırıyoruz.

 

T.C. Sağlık Bakanlığı’nın uyarı ve önlemlerini incele

 

Yetkililer sosyal etkileşim sıklığını olabildiğince azaltmayı tavsiye ediyor. Eğer ihtiyaçlarını karşılamak için dışarı çıkmayı ya da bir alıcı veya satıcıyla buluşmayı planlıyorsan kendini, sevdiklerini ve çevrendekileri korumak için T.C. Sağlık Bakanlığı’nın COVID-19 salgını riskine karşı önerdiği kural ve önlemleri incelemeni öneriyoruz. Enfeksiyon riskini en aza indirmek için:

 

  • Bağışıklık sistemini korumak için dengeli beslenmeye, bol su tüketmeye ve uyku düzenini korumaya özen göster.
  • Ellerini en az 20 saniye boyunca su ve normal sabunla yıka veya alkollü el antiseptiğiyle ovala.
  • Ellerini yıkamadan ağız, göz ve burnuna dokunmamaya dikkat et.
  • Eşyalarını düzenli olarak temizle ve dezenfekte et.
  • Evden çıkmak zorundaysan mutlaka tıbbi maske tak, mümkün olduğunca toplu taşıma araçlarını kullanma.
  • Ateş, öksürük ve solunum sıkıntısı gibi belirtilerin oluşması durumunda tıbbı maske takarak en kısa sürede en yakın sağlık kuruluşuna başvur.

 

Bir birey olarak COVID-19’un ilerlemesini durdurmak ve bu zincirin kırılması için çok somut ve önemli bir rolün olduğu lütfen unutma. Daha fazla bilgi için T.C. Sağlık Bakanlığı’nın tüm uyarı ve önerilerini buradan inceleyebilirsin.

 

ilanekle.net bir websitesinden fazlası; hem kendi hem de birbirimizin hayatlarını daha iyi bir noktaya taşımamızı sağlayan bir topluluk. Bizimle beraber toplum ve birey sağlığını korumaya yardımcı olduğun için teşekkür ederiz.

 

Yeni güncellemeler kullanıma sunuldukça paylaşmaya devam edeceğiz.