• : 0543 315 17 84
ilan ekle

ilan ekle

Ücretsiz ilan Ver Araması neden bu kadar çok yapılıyor ?

ücretsiz ilan ver kelime diziliminin mazisini merak ettiniz mi hiç ? İnsanlar neden ilan veriyor, nasıl saniyeler içerisinde onbinlerce insan ile bağlantı kurabiliyor bunu hiç düşündünüz mü? Şu an günümüzde bu sektörün kurucusu sahibinden.com olabilir ama onlar bu işe nasıl başladı , nasıl bir fikir böyle bir sektörü oluşturmaya başladı ve Nerdehani.com nasıl bu kadar hızlı ilerliyor hiç düşündünüz mü? Gelin ücretsiz ilan ver sorgusu neden bu kadar fazla yapılıyor cevabını kapsamlı olarak tartışalım.

Türkiye 2018 itibari ile yaklaşık olarak 80 milyon nüfusa sahip bir ülke. Günümüzde insanlar teknolojiye yetişmek için çırpınıp duruyorlar. Ülke nüfusunun tamamı olmasa bile 2017 istatisliklerine göre % 60 kadarlık bir kısmı bilgisayar kullanabiliyor. Bilgisayar kullanan insanlarında % 90 oranında bir kısmı internete erişebiliyor. Artık yeni çağ bitti ve nano çağ başladı. Her şey bilgisayarlar ile yapılıyor. Çizimler , tasarımlar ve hatta ürün tanıtımları bile. İşte burada ürün tanıtımı deyince insanoğlunun hayal gücü devreye giriyor. İlk kimin aklına geldi bu fikir onu bilemiyoruz ama şöyle düşünüyor. Eğer insanlar artık internet üzerinden alışveriş yapıyorsa , internet üzerinden kendi ürünlerini tanıtarak kısa bir sürede tüm interneti olan kişilere ürünlerini tanıtabilirler. Bu fikri hayata geçiriyor ve bir internet sitesinde " ücretsiz ilan ver " sorgusunun devri başlıyor. İnternet sayfaları üzerinden ürünlerini tanıtmaya çalışan insanlar akın akın kurulan siteye girip ürünlerini tanıtıyorlar ve o kadar çok talep oluyor ki bu sisteme onlarca hatta yüzlerce bu tarz internet sayfası açılıyor.

Bu sektör öyle bir hale geliyor ki insanlar herşeylerini internet üzerinde tanıtıp satmaya çalışıyorlar. Bu tarz mobil uygulamalar yazılıyor ve daha kapsamlı internet sayfaları açılıyor. Sektör sürekli büyümeye devam ediyor. Fakat her internet sayfası istediği erimi alamıyor. Çünkü pasta bölünüyor. Reklamlarla dolu ücretsiz ilan siteleri , sadece siteye giren müşterilerin site reklamlarına tıklamasını bekleyip kar amacı güden firmalar birer birer sektörden silinirken reklamsız kar amacı gütmeden hizmet veren Nerdehani.Com yıllardır sapasağlam ilerlemeye devam ediyor. 

ücretsiz ilan ver sorgusu neden bu kadar önemli ?

Bu sorgunın önemini şöyle açıklayalım. Dünyanın en kalabalık caddesi Oxford caddesidir. Bu caddede günde yüzbinlerce insan gezer. Bu caddede herşey satılan büyük bir dükkanınız olduğunu düşünelim. Böyle bir yerde böyle bir mağazanız olsa bile bir gün içerisinde mağazanıza 100.000 kişi giremez. Fakat bir internet sayfası ücretsiz ilan ver sorgusu ile google içerisinde dünyada tüm dillerde ilk saırada olduğu zaman bu internet sayfasına günde 10 milyon insan bile girebilir.